Судот во Куманово ќе ја изрече пресудата за случајот со Алмир

Кумановскиот суд денеска треба да ја изрече пресудата за случајот со смртта на четиригодишниот Алмир Алиу кој беше прегазен пред Здравствениот дом во Куманово...

Кинеските царини ќе ја намалат добивката на БМВ, „Мерцедес“ и „Тесла“

Автомобилските компании БМВ, „Мерцедес“ и „Тесла“ се најголеми потенцијални губитници на најавеното воведување повисоки кинески царини на увоз на автомобили од САД, соопштија аналитичарите...

Конкурс на ДПМ за доделување на наградата „Даница Ручигај“

Друштвото на писателите на Македонија го распиша конкурсот за доделување на наградата „Даница Ручигај“ за најдобра поетска книга од писателка-член на ДПМ. Во конкуренција за...

Каков е овој телефон?!

Додека еден тинејџер се мачи да сфати како функционира телефонот со ротирачки бројчаник, неговата мајка смеејќи се му вели: „А да прогуглаш малку?“ Додека мајката...

Едноставен напиток што ги согорува мастите на стомакот за само 7...

Честопати сонуваме за идеално тело со соодветна тежина, рамен стомак и совршени нозе. Но наместо да фрлате пари на скапи третмани, направете го овој...