Борко Ристовски стана татко

62

Борко Ристовски на 3 април 2018 година првпат стана татко. Неговата сопруга Николина на свет донесе машко дете.

Репрезентативниот голман на Македонија веднаш ја сподели веста на социјалните мрежи и објави фотографија од наследникот.
Синчето ќе се вика Душан.

– Душан се роди. Бебе, семејство, љубов, сопруга, нашиот лав – напиша Борко Ристовски на социјалните мрежи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.