Едноставен напиток што ги согорува мастите на стомакот за само 7 дена

Наместо комплицирани рецепти и скапи третмани, обидете се да ги согорите мастите и да добиете повторно рамен стомак со само 3 намирници

1190

Честопати сонуваме за идеално тело со соодветна тежина, рамен стомак и совршени нозе. Но наместо да фрлате пари на скапи третмани, направете го овој напиток кој содржи само лимон, чиа семки, вода и малку мед.

Лимонот е извонредно средство за елиминација на мастите и со малку калории. Исто така, делува и антивирусно.

Заради високата содржина на влакна ја поттикнува хидратацијата, а така се елиминираат и токсините. Чиа семките се природен антиоксиданс и се многу богати со влакна.

А кога ќе се соединат, ефектот е уште подобар.

Рецептот за овој напиток побарајте го на порталот „Арт кујна“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.