Ердоган му ја „украде“ девојката на Путин Видео

1297

Турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган за време на фото сесијата со рускиот претседател Владимит Путин, му ја зема девојката која стоеше до него, за тој да се слика со неа.

Ердоган не сакаше да стои до мажи додека до Путин имаше три девојки, па му грабна една девојка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.