Ерик Бана во нова трилер серија

Австралискиот актер Ерик Бана се приклучува во тимот и ќе го глуми насловниот лик во ТВ серијата „Валканиот Џон“ на продукциската куќа Ен-Би-Си Јуниверзал.

127

Австралискиот актер Ерик Бана се приклучува во тимот и ќе го глуми насловниот лик во ТВ серијата „Валканиот Џон“ на продукциската куќа Ен-Би-Си Јуниверзал.

Приказната е заснована на вистински настани, и централен лик е криминалец кој започнува врска со неговата партнерка Дебра (Кони Бритон) и ја внесува во заплеткан лавиринт од мрачни тајни, лаги, одрекување и, најпосле – борба за живот.

Првично, предвидено е серијата да има две сезони.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.