„Жолтата подморница“ на „Битлси“ повторно во кино салите (ВИДЕО)

Реставрираната верзија е во дигитална 4К резолуција

79

Цртаниот филм „Жолтата подморница“ во кој глумат членовите на групата Битлси, кои воедно се и продуценти, летово повторно ќе се прикажува во кино салите по повод 50-годишнината од појавувањето на филмот.

Реставрираната верзија е во дигитална 4К резолуција, а саундтрак-песните имаат нов 5,1 стерео сараунд.

Кино проекциите се закажани за во јули.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.