Извадил 2,4 милиони денари, му ги украле на паркинг позади банката

714

Украдени се 2,4 милиони денари од Д.К. (38) додека бил паркинг на булеварот „Јане Сандански“ зад експозитура на банка, од каде претходно ги подигнал парите.

Оштетениот во полицијата денеска околу 11:15 часот пријавил дека разбојништвото го извршиле две непознати лица кои дошле со моторцикл. Рекол дека му се одземени околу 2.400.000 денари кои претходно ги подигнал од банката.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.