Инстаграм ја претвори Барби во милениумска мајка

Оваа славна кукла стана мајка со 2 деца, хисптерка која на својот Инстаграм ги има сите оние класични фотографии со трудничкиот стомак и, се разбира, онаа фотографија - таткото без кошула со бебето на градите

92

Ако сте мајка со Инстаграм профил, има добри шанси дека ќе ги објавите „задолжителните“ семејни слики вредни за споделување на социјалните мрежи.

Сигурно ги имате оние класични со трудничкиот стомак, хаотични, но сепак стручно координирани семејни фотографии, и „воздушни“ снимки од вашето утринско кафе.

Прочитајте повеќе на порталот „Мајка и дете“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.