Каков е овој телефон?!

Кога сè што некогаш сте знаеле е паметен и телефон со тачскрин, телефонот со ротирачки бројчаник би можел да ви изгледа како да е од друга планета.

340

Додека еден тинејџер се мачи да сфати како функционира телефонот со ротирачки бројчаник, неговата мајка смеејќи се му вели: „А да прогуглаш малку?“

Додека мајката го охрабрува тинејџерот да се обиде да ја повика на старомоден телефон со ротирачки бројчаник, нему ова никако не му оди од рака.

Видеото можете да го видите ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.