Мајами обезбеди учество во НБА плеј-офот (ВИДЕО)

Кошаркарите на Мајами изборија учество во разигрувањето за титулата во НБА лигата, откако ноќеска забележаа победа над Атланта.

42

Кошаркарите на Мајами изборија учество во разигрувањето за титулата во НБА лигата, откако ноќеска забележаа победа над Атланта со 101:98.

„Жешките“ од Мајами дојдоа до биланс 42-36 (победи-порази), доволно за пласман меѓу осумте најдобри во Источната конференција.

За последното слободно место во плеј-офот од Истокот се борат Милвоки и Детроит.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.