Најголемите разлики помеѓу првата и втората бременост

Во втората бременост е сѐ поинаку, не полошо или подобро, туку поинаку

284

Во исчекување на првото дете идните мајки обично многу истражуваат, читаат книги, водат сметка за исхраната, внимаваат на внесувањето на кофеин и сонуваат.

Сонуваат со денови и со ноќи за тоа како ќе изгледа тоа нивно малечко чудо кога ќе дојде на свет.

Во втората бременост е сѐ поинаку , не полошо или подобро, туку поинаку. Предност е тоа што отприлика знаете за што треба да се подготвите. Но, ниту тоа не е гаранција, затоа што како породувањето, така и бременоста многу често се сосема поинакви.

Повеќе за ова на порталот „Мајка и дете“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.