Најголемите родителски грешки во врска со исхраната на децата

Некогаш, и покрај најдобрите намери, можете на своите деца да им всадите нездрав однос кон храната

473

Родителите и несвесно можат да им всадат на децата лоши навики во поглед на исхраната.

Строгите правила во врска со храната можат да доведат до нарушување на врската со сопственото тело, занемарување на чувството на здрава глад и радоста заради нејзиното задоволување.

Повеќе за ова прочитајте на порталот „Мајка и дете“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.