Не треба да учите со вашето дете и да му ја местите чантата!

Познат руски психолог советува дека не треба да го учите вашето дете заедно да ја правите домашната работа, не треба да му ја местите чантата или да проверувате дали нешто заборавило...тоа не е ваш проблем!

600

Михаил Лабковски, популарен руски психолог, им порачува на родителите како да одберат училиште, дали треба да се расправаат со учителите и во кој момент треба детето навистина да биде оставено на мир.

Според него, не треба да го учите вашето дете заедно да ја правите домашната работа, не треба да му ја местите чантата или да проверувате дали нешто заборавило…тоа не е ваш проблем!

Прочитајте повеќе на порталот „Мајка и дете“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.