Од стан во Скопје украдени 15.000 евра

225

Во полицијата е пријавена кражба на 15.000 евра од стан на улицата Христо Татарчев во Скопје, која се случила изминатиот викенд.

И.И (37) вчера изутрина пријавил дека е извршена тешка кражба во неговиот дом. Крадецот со употреба на клуч-клауз делувал на бравата и ја отклучил по што влегол во станот и одзел околу 15.000 евра по што го напуштил местото на настанот, навеудва Министерството за внатрешни работи во редовниот Билтен.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.