Откријте кои намирници се здрави, хранливи и ефтини

Обично се мисли дека здравата исхрана е и скапа, но не мора да биде така. Постојат намирници кои се и здрави и хранливи, а не се ни скапи.

636

Ако мислевте дека за да се храните здраво ви требаат многу повеќе пари или дека купувањето на здрава храна ќе ви го испразни паричникот, еве листа од здрави и хранливи намирници за кои не ви требаат многу пари.

Па ако ова ви беше единствен аргумент заради кој никако да почнете да внимавате на исхраната, тогаш можете да почнете уште веднаш.

Прочитајте повеќе на порталот „Арт кујна“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.