„Пајакот“ турбо работи викендов во Дебар Маало и Градски Парк

Општина Центар апелира граѓаните да ги почитуваат прописите и да ги оставаат своите возила само на пропишаните места.

639

И овој викенд продолжува расчистувањето на хаосот и проблемот со неправилото паркирање во Дебар Маало и Градски Парк, соопшти Општина Центар.

Акцијата за отстранување на сите непрописно паркирани возила во Дебар Маало и Градски парк, денеска се спроведува од ЈП ПОЦ, ЈП „Градски паркинг“, СВР Скопје и комуналните инспектори на општина Центар.

Акцијата, која ќе продолжи редовно е поради сообраќајниот метеж и паркираните возила по улиците и тротоарите кои го оневозможуваа нормалното движење на пешаците и безбедно возење, информираат од Центар.

Општина Центар апелира граѓаните да ги почитуваат прописите и да ги оставаат своите возила само на пропишаните места.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.