Пет причини зошто е добро да се јаде младо кромитче?

Сега е вистинско време за младо кромитче, здраво е, вкусно, а истовремено и богато со витамини и минерали, го штити срцето, го снижува холестеролот и ги јакне коските

983

Младо кромитче има насекаде и е навистина штета да не го консумираме со оглед на тоа што е богато со витамини и минерали, и одлично за заштита на здравјето.

Има антибактериски својства па штити од воспаленија, помага при настинки, а одличен е и за подобрување на варењето.

Зелениот дел од младото кромитче не би требало да се фрла затоа што во него се наоѓаат состојки одлични за нашето здравје.

Прочитајте повеќе на порталот „Арт кујна“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.