Повреден моторџија кај Католичка црква

208

Повреден е моторџија во сообраќајна несреќа која се случи денеска попладнево меѓу автомобил и мотор на булеварот Метрополот Теодосиј Гологанов, во близина на Католичка црква. По сообраќајката моторџијата е пренесен во Клинички центар каде му е укажана лекарска помош.

Според очевидци до судирот дошло откако возачот на автомобилот се обидел да влезе во спротивната лента и на тој начин прегазил две полни линии.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.