Принцот Хари и Меган Маркл добија кралско пиво

Пиварницата „Виндзор и Итон“ ограничено количество пиво веќе пушти во продажба. 

338

Сопствениците на пиварницата во британскиот град Виндзор, каде во мај ќе се одржи венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, веруваат дека успеале да направат совршено „кралско пиво“.

Тие произвеле светло пиво, кое го нарекоа „Хери енд Меган Виндзор нот“ (Harry&Meghan’s Windsor Knot). Пивото претставува спој од американски и британски видови на хмељ, од кои некои се одгледуваат на кралските фарми во близина на дворецот во Виндзор.

За пивото изработено е и специјално шише, на кое ги има знамињата на Велика Британија и на САД.

Пиварницата „Виндзор и Итон“ ограничено количество пиво веќе пушти во продажба.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.