Украсете ги велигденските јајца едноставно и еколошки

Одберете најубави салфети и украсете ги јајцата со декупаж техника, само со помош на белка и мала четкичка или набавете лушпи од кромид, куркума во прав и свежа црвена зелка..

740

Сигурно многу од вас како деца сте собирале салфети и сте ги имале во најразлични дизајни и бои.

Потсетете се на детството и украсете ги велигденските јајца со помош на најубавите салфети што можете да ги најдете или пак со помош на обични намирници како што се кромидот, куркума во прав и црвена зелка.

Прочитајте повеќе на порталите „Арт кујна“ и „Мајка и дете“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.