Јас сум Кан Лозана!

Вака ми се претстави 9-годишниот Кан кога дојдов на договорената средба. Добредојде! Не знам што очекував од дете со аутизам, но искрено, не замислував ваков дочек

1367

Денеска е ден на децата со аутизам, а јас сфатив дека не знам речиси ништо за нив. Поточно, излезе дека она што јас го знам за децата со аутизам, нема ништо заедничко со конкретниот случај, односно, со однесувањето на мојот нов пријател – 9-годишниот Кан Лозана.

Кога дојдов на договореното место, додека неговата помала сестричка Ава трчкаше наоколу, тој културно ми подаде рака, се претстави со полно име и презиме и ми кажа: Welcome!

Прочитајте повеќе на порталот „Мајка и дете“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.