• 23 ноември 2017
  • Вести денес: 121

Девојче секс-роб во затвор поради убиство на силувачот

Сега ѕвездите како Ким Кардашијан, Кара Делавињ и Ријана користејќи ја својата моќ и влијание бараат правда за Синтоија.

Бугарин во Хрватска возел 240 километри на час

Возачот добил парична казна од 400 евра и едногодишна забрана за возење во Хрватска.

Калифорниец ќе полета кон небото за да докаже дека Земјата е рамна

Мајк, секако, одбива да верува во научните докази дека планетата Земја има тркалезна форма.

Манекенка прошета по гаќи и никој не забележа (ВИДЕО)

Манекенката на себе носела само танга гаќички, шал, капа и чизми, а сè останато е дело на уметницата Џен Сејдел и нејзината ќерка.

Најскапиот стан во светот е во Хонг Конг

Хонг Конг е град во кој луѓето живеат на најмалку квадратни метри во светот, така што просечната големина на стан е само 13 квадрати.

Посвојте ме веќе еднаш!

Иако можат да бидат нечија радост, децата без родителска грижа со години чекаат некој да ги посвои. За оние со пречки во развојот, нема заинтересирани

Изум на 20-годишно момче ќе ги спаси океаните од пластика (ВИДЕО)

Изумот се состои од една брана која на површината на океаните би го собирала отпадот и би го водела до колекторска станица.

Бугарин во Хрватска возел 240 километри на час

Бугарскиот возач бил запрен денеска на автопатот Загреб-Липовац и добил парична казна од 400 евра и едногодишна забрана за возење во Хрватска.

Додека народот гладува, децата на Мугабе се фалат со луксуз

На социјалните мрежи најактивни се Роберт и Чејтунг Мугабе, кои редовно објавуваат фотографии од сите привилегии што ги уживаат.

Игор Стојановиќ: Бармен со искуство и со стил

Иако е бармен, сомелиер и бариста, три одлични професии споени во една личност, „слаба точка“, односно омилена професија му е правењето коктели.

Уметност од „јајца на око“

Јајце на око е можеби најлесниот појадок за приготвување, па гурманите секогаш знаат како оваа готвачка уметност да ја подигнат на едно ново ниво.

Трамп помилува две мисирки во пресрет на Денот на благодарноста

Тој ја продолжи претседателската традиција, основана од Џорџ Буш во 1989 година, кога беше поштеден животот на 20 килограми тешка безимена мисирка.

Работниците најдоа огромна свастика под стадион во Германија

Симболот од времето на владеење на Адолф Хитлер, е со размери четири на четири метри и закопан околу половина метар под земја.

Хотел во Романија 60 отсто резервиран уште пред да почне изградбата

Туристите кои имаат нешто поплиток џеб можат да изнајмат едно од шесте иглоа што ќе бидат подигнати веднаш до хотелот, каде ноќевање чини 150 евра.

Пијан Русин паднал од деветти кат, повикал полиција и продолжил да пие

Кога полицијата пристигнала во неговиот стан тој веќе заборавил поради што ја повикал.

Сексуална робинка на ИД: Ме тепаше ако ги затворам очите додека ме силува

Никогаш не знаеш кој следен ќе ја отвори вратата и ќе те нападне. Само знаеш дека тоа ќе се случи и дека би можело да биде уште полошо – рекла Надја.

Новогодишната елка стаса во Белата куќа ВИДЕО

Официјалната елка ќе биде декорирана и поставена во Сината соба во Белата куќа. Дрвото е високо околу шест метри.

Лондон му отвора „војна“ на загадувањето, автобусите ќе возат на кафе

Компанијата Био-бин собира талог од кафе од локали и фабрики, го суши и го процесуира и извлекува масло

Не треба да се плашиме од роботите

Во најавтоматизираните земји, како што се Канада, Јапонија или Германија, невработеноста е најмала.

Мухамед - петто најпопуларно име во Виена

Истражувањето на „Кронен цајтунг“ посочува дека Мухамед веќе од 2014. е меѓу првите пет најчести имиња кои се даваат на деца родени во Виена.

НАЈЧИТАНИ