• 16 јануари 2018
  • Вести денес: 106

Оливер Драгојевиќ: Би се вратил јас веднаш на сцената, но не можам се уште

Тој во моментов се наоѓа во својот дом во Сплит заедно со семејството, а во болница оди само на лекување.

Родителите ја нападнаа Викторија: Поради тебе нашите деца не сакаат да јадат

Поради таквите девојки мојата и онака тенка ќерка мисли дека треба да јаде уште помалку, напишала една мајка

И внукот на Чаплин по пистата на „Долче и Габана“

На ревијата беа синовите на Памела, Пирс Броснан, Паф Деди, Даниел Деј-Луис и Џуд Ло

Забрането виното на Леди Гага

На Леди Гага и е забрането да го продава виното произведено во чест на нејзината покојна тетка, затоа што веќе постои такво име на пазарот.

Девојка на британски политичар брутално ја навреди Меган Маркл

„Мејл он сандеј“ објавил пораки кои Марни му ги испратила на пријателот, а во кои навредливо ги коментирала Меган и Афроамериканците.

Секс-скандал: „Вог“ ги шутна Мариo Тестино и Брус Вебер

Обвинувањата ги сфаќам многу сериозно и ние во „Конде Наст“ одлучивме да ги стопираме ангажманите со двајцата фотографи - рекла Винтур.

Џеф Безос има приватен авион, а вози стара „хонда“

Безос секоја година продава акции во „Амазон“ во вредност од еден милион долари.

Ѓуро бил итно опериран

Не е познато за каква операција поточно станува збор, но Бранко Ѓуриќ извесно време ќе бил на боледување.

Уапсен е Денис Родман

Родман бил уапсен во саботата навечер, заради „насилно возење“. Полицајците со лисици на рацете го однеле во полициска станица.

Макрон напишал еротски роман за Брижит уште додека му била учителка

Во книгата станува збор за контроверзната врска на актуелниот француски претседател со 24 години постарата жена која порано била негова професорка.

Елизабета Втора на маки: Ако погледнам долу, круната ќе ми го скрши вратот

Зборувајќи првпат за своето крунисување пред 65 години, британската кралица Елизабета Втора открила колку и било неудобно возењето на таа церемонија.

Софија Вергара во бикини урива рекорди на инстаграм ФОТО

Таа доби повеќе од 600.000 лајкови и многу коментари.

Американците не ја сакаат Опра Винфри во Белата куќа

Според анкетата, 50 отсто од Американците се подготвени да гласаат за неа наспроти 39 отсто кои би гласале за Доналд Трамп

Јована Јоксимовиќ: Со ќерката на Жељко можам да бидам само пријателка

Мина е член на нашето семејство, таа е тука со нас. Како што ја има топлината во куќата на мајка си, ја има и во нашиот дом“, вели Јована.

Том Круз го блокираше центарот на Лондон

За најновото продолжение на „Невозможна мисија“ се снимала сцена како Круз трча по покривот на железничкиот мост поради што бил запрен сообраќајот.

Каролина: Догледање Тулум

Од минус 20 степени Целзиусови на водопадите на Нијагра, таа и Михаил испратија фотографии и од летувалиштето Ахау, во Тулум.

Том Хенкс - најдобар актер на сите времиња

Следуваат Џејмс Стјуарт, Кетрин Хепберн, Роберт Де Ниро, Џек Николсон, а последните тројца се Морган Фриман, Ентони Хопкинс и Дастин Хофман.

Почнува новата ера на Денс арената на Егзит!

На 12 јули, на најѕвездената листа на изведувачи со свои фуриозни сетови, ќе се запишат во моментов најголемите техно-херои.

Том Круз ќе го глуми Чарлс Менсон?

Ѕвездата од „Топ ган“ и „Невозможна мисија“ работи на филм за Чарлс Менсон, на Квентин Тарантино, со наслов „Хелтер скелтер“.

Ален Делон: Ја мразам епохава, сè е лажно

Само парите се важни. Цел ден слушаме за злосторства. Знам дека ќе го напуштам овој свет без жалење, рекол 82-годишниот актер.

НАЈЧИТАНИ