Mексиканско одморалиште вработило гвакамологист

Специјализирано мени во чиј фокус е авокадото, па дури и спа третмани со авокадо и специјалист за гвакамоле

207

Со специјално мени фокусирано на авокадото, спа третмани со авокадо тематика, посветен „гвакамологист“ и што уште не во чест на авокадото, до крајот на март, во мексиканското крајбрежно туристичко одморалиште Каса Велас, во Пуерто Ваљарта, гостите ќе можат да уживаат во знакот на авокадото и во ресторанот, и во бањите, па дури и во часови за подготвување на различни видови гуакамоли од страната на „гвакамологист“.

Станува збор за ново работно место кое го искреирале тука во чест на промотивниот период кој одморалиштето го нарекува Гвакаманија.

Прочитајте повеќе на порталот „Арт кујна“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.