• 23 ноември 2017
  • Вести денес: 119
Плусинфо14:25 12 септември 2017 ● Прочитано 1030

Островот Барбуда претрпе огромна штета од ураганот Ирма – 90 отсто од градбите и возилата се уништени, 1.600 жители останаа без дом, а едно лице загина. Роберт де Ниро сака да го врати островот во првобитна состојба.

Актерот, кој поседува ресорт на Барбуда, сака со свои пари да го реконструира островот, кој се наоѓа околу 400 километри источно од Порторико.

– Тажни сме заради информацијата дека островот е уништен. Се радувам што ќе соработувам со тим од ресортот и луѓето од владата за успешно да го изградиме она што природата го зема од нас – објавил Де Ниро во соопштение за јавноста.

Роберт и милионерот Џејмс Паркер лани го купиле ресортот, но се уште не почнале да градат заради проблеми со жителите на островот кои имаат документи за сопственост за одредени делови од земјиштето. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Том Хенкс вози „пегла“

Фотографијата е објавена на неговиот Фејсбук профил и доби 13.000 “лајкови”

Најплатени манекенки, Џенер на првото место со заработка од 22 милиони долари

Заедно, десетте најплатени модели во светот вкупно заработиле 109, 5 милиони долари меѓу 1 јуни 2016 година и 1 јуни 2017 година.

Шакира откажа 17 концерти, гласните жици ѝ прокрвавеле

Славната пејачка боледува од тешко воспаление на гласните жици и состојбата се искомплицирала, а лекувањето ќе трае долго.

Ивановиќ и Швајнштајгер го чекаат своето прво дете

„Мало проширување на нашето семејство! Не можеме да бидеме посреќни“, напиша Ивановиќ.

Натали Портман: Имам 100 приказни за малтретирање на снимање

Актерката смета дека недостигот на жени на снимањата е една од причините заради што се случуваат напаствувања.

НАЈЧИТАНИ