• 26 септември 2017
  • Вести денес: 2
Плусинфо14:29 12 септември 2017 ● Прочитано 945

Британскиот актер и режисер Рајф Фајнс доби државјанство на Србија, е објавено во последниот „Службен весник“.

Решението за приемот во државјанството премиерката на Србија Ана Брнабиќ го потпишала на 7 септември.

Фајнс во Белград го снима филмот за најголемиот балетан на сите времиња Рудолф Нуреев. Тој во Србија во 2010 година го сними и филмот „Кориолан“. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Штип се подготвува за фестивалот на забавна музика „Макфест“

„Макфест“ годинава ќе се одржи во стариот термин, односно на 5, 6 и 7 октомври.

Поранешниот сопруг на Ивана Трамп почина во Хрватска

Рикардо Мацукели 20 години живеел во Сплит.

Владо Јаневски и „Витаминка“ ја промовираа песната „Последна заблуда“ (ВИДЕО)

„Последна заблуда“ е втората песна и видео запис што произлезе од соработката со „Витаминка“.

Фан-клубот ќе промовира нова песна од Тоше на 5 октомври

Насловот на песната е „Light the Flame“, која ќе биде најава за нов албум снимен во Лондон.

Џенифер Лопез донираше милион долари за уништетниот Порторико

Циклонот зад себе во Порторико и на островот Доминика остави 33 жртви, само неколку дена по проаѓањето на страшниот ураган Ирма.

НАЈЧИТАНИ