• 26 септември 2017
  • Вести денес: 2
Плусинфо14:39 12 септември 2017 ● Прочитано 1194

Со промоција на видео записот за песната „Последна заблуда“, продолжи соработката меѓу „Витаминка“ и Владо Јаневски иницирана уште минатата година. Поддршката од „Витаминка“ за Владо значеше повторно враќање на музичката сцена и заеднички настап на двата најсилни македонски бренда.

- Соработката што ја започнавме со Владо Јаневски минатата година се заокружува со оваа промоција, уште еден од успешните новитети од Владо. Ова своевидно партнерство се роди од заемниот стремеж за создавање на нешто вредно и нешто што остава трага, а според она што го гледаме денес, ни потврдува дека како компанија застанавме зад едно од најзначајните имиња за домашната музичка сцена и создадовме производ на задоволство на сите - изјави Владимир Трпаноски, комерцијален директор на „Витаминка“.

„Последна заблуда“ е втората песна и видео запис што произлезе од оваа соработка.

- Оваа песна е посебна во многу аспекти и токму затоа заслужи да добие оригинален видео запис изработен висококвалитетно и да биде поддржана од компанија што е синоним за квалитет, вредност и постојаност во поддршката за македонската поп музика. Соработката што јас ја имав со Витаминка им ја посакува на сите македонски артисти, затоа што вистинските вредности одат заедно и постигнуваат заеднички успеси - изјави Владо Јаневски.

Песната е авторско дело на Владо Јаневски кој се потпишува на текстот и музиката, аранжманот е на Никша Братош, се снимаше во загрепското студио NB и Enterprise во Скопје, а снимател и продуцент е Валентино Скендеровски. Продукцијата задолжена за видео записот е Горила под режија на Горан Костадинов, се снимаше на Галичник и Маврово за што беа ангажирани модели од модното студио „Црнокрак“.
 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Штип се подготвува за фестивалот на забавна музика „Макфест“

„Макфест“ годинава ќе се одржи во стариот термин, односно на 5, 6 и 7 октомври.

Поранешниот сопруг на Ивана Трамп почина во Хрватска

Рикардо Мацукели 20 години живеел во Сплит.

Владо Јаневски и „Витаминка“ ја промовираа песната „Последна заблуда“ (ВИДЕО)

„Последна заблуда“ е втората песна и видео запис што произлезе од соработката со „Витаминка“.

Фан-клубот ќе промовира нова песна од Тоше на 5 октомври

Насловот на песната е „Light the Flame“, која ќе биде најава за нов албум снимен во Лондон.

Џенифер Лопез донираше милион долари за уништетниот Порторико

Циклонот зад себе во Порторико и на островот Доминика остави 33 жртви, само неколку дена по проаѓањето на страшниот ураган Ирма.

НАЈЧИТАНИ