• 26 септември 2017
  • Вести денес: 2
МИА08:55 13 септември 2017 ● Прочитано 699

Фудбалерот на Пари Сен жермен, Килијан Мбапе се најде на мета на еден домашен навивач на синоќешното гостување кај Селтик во Глазгов.

Инцидентот се случи пред крајот на првото полувреме кога насилникот втрча на теренот и се упати кон ѕвездата на ПСЖ, но беше спречен од лицата задолжени за обезбедување. Тој беше отстранет од стадионот и се очекува да добие доживотна забрана за присуство на натпреварите на Селтик.

Покрај тоа што го загуби натпреварот со 5:0, за инцидентот Селтик го очекува и казна од УЕФА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Венгер: Групната фаза во Лигата на шампионите стана досадна Лондон, 25 септември 2017 (МИ

Французинот критички се осврна најмногу на групната фаза на турнирот, која според него не предизвикува истите емоции кај навивачите, како пред години.

Оваа година нема кошаркарски Суперкуп

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром не успеа да прифати ниту еден од предложените термини за одигрување на Суперкупот, соопшти денес МКФ.

Ангеловски го врати Адеми во репрезентацијата

Македонија на 6 октомври ќе и гостува на Италија во Торино, а три дена подоцна (9 октомври) против Лихтенштајн ќе биде домаќин во Струмица.

Нови 27 медали за карате клубот Урбан Инвест од Кавадарци

Нови 27 медали освоија каратистите на карате клубот Урбан Инвест од Кавадарци на меѓународниот натпревар „Златен куп на Тетово“.

Заборска седма на турнирот од Премиер лигата во Истанбул

Македонската каратистка настапи во категоријата -55 кг и забележа четири победи (3+1 репасаж), а беше поразена од Сабина Захарова од Казахстан.

НАЈЧИТАНИ