• 26 септември 2017
  • Вести денес: 2
МИА09:34 13 септември 2017 ● Прочитано 283

Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) денес на пладне преку својата веб страница ќе ја почне продажбата и резервацијата на влезниците за Мундијалот 2018 што ќе се игра во Русија.

Во зависност од атрактивноста местоположбата на стадионите и фазата на натпреварувањето, цената на билетите ќе се движи од 88 до 917 евра.

За руските државјани ќе бидат обезбедени посебни влезници кои ќе чинат од 18 до 102 евра.

На Мундијалот во Русија ќе се играат 64 натпревари на 12 стадиони во 11 града.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Венгер: Групната фаза во Лигата на шампионите стана досадна Лондон, 25 септември 2017 (МИ

Французинот критички се осврна најмногу на групната фаза на турнирот, која според него не предизвикува истите емоции кај навивачите, како пред години.

Оваа година нема кошаркарски Суперкуп

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром не успеа да прифати ниту еден од предложените термини за одигрување на Суперкупот, соопшти денес МКФ.

Ангеловски го врати Адеми во репрезентацијата

Македонија на 6 октомври ќе и гостува на Италија во Торино, а три дена подоцна (9 октомври) против Лихтенштајн ќе биде домаќин во Струмица.

Нови 27 медали за карате клубот Урбан Инвест од Кавадарци

Нови 27 медали освоија каратистите на карате клубот Урбан Инвест од Кавадарци на меѓународниот натпревар „Златен куп на Тетово“.

Заборска седма на турнирот од Премиер лигата во Истанбул

Македонската каратистка настапи во категоријата -55 кг и забележа четири победи (3+1 репасаж), а беше поразена од Сабина Захарова од Казахстан.

НАЈЧИТАНИ