• 26 февруари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо09:59 13 септември 2017 ● Прочитано 571

Американската компанија Нордстром идниот месец ќе отвори во Лос Анџелес стоковна куќа без ниту едно парче стока. Таа фирма од Сиетл која има синџир стоковни куќи со скапа и луксузна стока наведува дека тоа ќе биде нивна прва концептуална продавница.

Во продавницата ќе работат лични стилисти кои по своја проценка на купувачите и во договор со нив, ќе порачуваат артикли потребни на муштериите.

Нордстром наведува дека купувачите во таа продавница ќе може он-лајн да бираат и купуваат облека и преземаат истиот ден. Освен тоа, ќе им бидат понудени услуги на кројач и маникир. Новата продавница ќе биде на само 279 квадратни метри, додека просечно Нордсторм има продавници со површини од по 13.000 метри квадратни.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Најздодевни градови на светот се Истанбул и Сингапур

Листата „Сити лајф индекс 2018″ беше објавена откако биле анкетирани 15.000 луѓе, кои го прогласиле Истанбул за најздодевен град, а Сингапур втор.

Украдена слика од Едгар Дега вредна 800.000 долари е пронајдена во автобус

Сликата била украдена од Музејот „Кантини“ во Марсеј во 2009 година, каде што била позајмена од парискиот музеј Д’Орсеј.

Јаваат пениси за да добијат бебе

Паркот на пенисите атрaкција на Олимписките игри

Во Британија продаден чајник за 650.000 евра

Експертот од аукциската куќа „Вули и Волис“, откако му бил покажан чајникот, утврдил дека е изработен од Џон Бартлем, чии производи се многу ретки.

Зошто три (четири, пет…) деца, се полесни од едно

Колку пати сте го чуле ова, а колку пати сте превртеле со очите и сте помислиле „Глупости, јас и со ова едно едвај излегувам на крај, а камоли со три“

НАЈЧИТАНИ