• 26 септември 2017
  • Вести денес: 2
Плусинфо09:59 13 септември 2017 ● Прочитано 384

Американската компанија Нордстром идниот месец ќе отвори во Лос Анџелес стоковна куќа без ниту едно парче стока. Таа фирма од Сиетл која има синџир стоковни куќи со скапа и луксузна стока наведува дека тоа ќе биде нивна прва концептуална продавница.

Во продавницата ќе работат лични стилисти кои по своја проценка на купувачите и во договор со нив, ќе порачуваат артикли потребни на муштериите.

Нордстром наведува дека купувачите во таа продавница ќе може он-лајн да бираат и купуваат облека и преземаат истиот ден. Освен тоа, ќе им бидат понудени услуги на кројач и маникир. Новата продавница ќе биде на само 279 квадратни метри, додека просечно Нордсторм има продавници со површини од по 13.000 метри квадратни.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Почина најдебелата жена на светот

Египќанката Еман Ахмед Абд Ел Ати починала во болница во понеделникот. Таа се подложи на операција во Мумбај и изгуби околу 300 кг.

Мора ли да е фенси за да се пофалиме дека сме биле?!

Градот е Кавадарци, а кафанчето веднаш до пазарот...Не е фенси, не е ни нешто многу чисто, муви - има, ама храната е навистина вкусна, обилна и свежа

На проститутките во Шпанија главна конкуренција им се евтините секс-кукли

Цените на услугите со силиконски кукли во Кина се движат од 50 евра дневно, до 100 евра за два часа во Ирска.

Црниот телефонски именик на Хитлер продаден за 33.000 фунти

Именикот е пронајден во канцеларијата на Хитлер пред крајот на Втората светска војна и во него рачно се напишани имињата и телефонските броеви.

Бугарка се удави на Халкидики при обид да го собори Гинисовиот рекорд во нуркање

Жената се удавила додека нуркала заедно со нејзиниот 47-годишен сопруг, кој е префрлен со хеликоптер во болница во Солун.

НАЈЧИТАНИ