• 26 февруари 2018
  • Вести денес: 0
МИА11:22 13 септември 2017 ● Прочитано 1114

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на шампионите.

Италијанскиот првак загуби со 3:0, а Игуаин нема постигнато погодок на „Камп Ноу“ и по 12-от одигран натпревар во дресот на Реал и на Јувентус. Аргентинецот беше сменет во 87.минута, а на излегување од теренот, разочаран од слабата партија, покажа среден прст кон публиката, гест поради кој најверојатно ќе биде санкциониран од УЕФА.

На 21 дуел против Барселона, Игуаин само три пати се запишал во листата на стрелците, сите на „Сантијаго Бернабеу“ настапувајќи за Реал Мадрид.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Вардар доцна фати ритам на гостувањето кај Нант

Цели 50 минути Вардар беше непрепознатлив, без жар во одбраната и комбинации во нападот па во еден момент домаќините имаа седум голови предност.

Дејан Недев избран за генерален секретар на Европската традиционална карате федерација

Претседател на ЕТКФ останува Владимир Јорга, а за претседател на техничкиот комитет е избран Венцислав Недев.

Свечено затворени 23. Зимски олимписки игри

Најуспешна е Норвешка, која со 39 медали постави нов рекорд по бројот на освоени медали.