• 26 септември 2017
  • Вести денес: 2
МИА11:22 13 септември 2017 ● Прочитано 933

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин имаше лоша вечер во дресот на Јувентус на гостувањето кај Барселона во Лигата на шампионите.

Италијанскиот првак загуби со 3:0, а Игуаин нема постигнато погодок на „Камп Ноу“ и по 12-от одигран натпревар во дресот на Реал и на Јувентус. Аргентинецот беше сменет во 87.минута, а на излегување од теренот, разочаран од слабата партија, покажа среден прст кон публиката, гест поради кој најверојатно ќе биде санкциониран од УЕФА.

На 21 дуел против Барселона, Игуаин само три пати се запишал во листата на стрелците, сите на „Сантијаго Бернабеу“ настапувајќи за Реал Мадрид.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Венгер: Групната фаза во Лигата на шампионите стана досадна Лондон, 25 септември 2017 (МИ

Французинот критички се осврна најмногу на групната фаза на турнирот, која според него не предизвикува истите емоции кај навивачите, како пред години.

Оваа година нема кошаркарски Суперкуп

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром не успеа да прифати ниту еден од предложените термини за одигрување на Суперкупот, соопшти денес МКФ.

Ангеловски го врати Адеми во репрезентацијата

Македонија на 6 октомври ќе и гостува на Италија во Торино, а три дена подоцна (9 октомври) против Лихтенштајн ќе биде домаќин во Струмица.

Нови 27 медали за карате клубот Урбан Инвест од Кавадарци

Нови 27 медали освоија каратистите на карате клубот Урбан Инвест од Кавадарци на меѓународниот натпревар „Златен куп на Тетово“.

Заборска седма на турнирот од Премиер лигата во Истанбул

Македонската каратистка настапи во категоријата -55 кг и забележа четири победи (3+1 репасаж), а беше поразена од Сабина Захарова од Казахстан.

НАЈЧИТАНИ