• 26 февруари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо14:49 13 септември 2017 ● Прочитано 752

Повикот за стипендии за есенската генерација за 2017/2018 година за HR Академијата е отворен. Се доделуваат две целосни и четири делумни стипендии. Вредноста на целосните стипендии е 1.600 евра колку што чини посетата на целата HR Академија на Clear View Бизнис Тренинг Центар. А вредноста на делумните стипендии е од 400 евра.

- Четири причини зошто да аплицирате за стипендија за HR Академија: HR Академијата е креирана со практичен пристап и работа на менторски принцип, знаењето кое се стекнува е применливо веднаш по завршување на HR Академијата, предавачите на Академијата се со големо искуство во HR менаџмент, сакате да бидете дел од успешната мрежа на HR професионалци во Македонија - велат организаторите.

Се аплицира на меилот [email protected] и пополнетата апликација за стипендија заедно со CV се праќа најдоцна до 20 септември.

Повеќе информации на [email protected] и 070 29 44 19. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Бугарија амбициозно „граби“ струја од сонцето

Иако источниот сосед сега има 60 пати повеќе фотоволтаици од Македонија, се гради нов гигантски соларен парк, а на покривите никнат соларни панели.

За проблемот со брашното ќе разговараат македонскиот и српскиот министер за земјоделство

Премиерот не очекува и зголемување на цената на лебот поради проблемите со кои се соочуваат мелничарите.

АПСУРДИ Власта се токми да ги осакати спортските обложувалници, ама и буџетот!

Измените на Законот за игрите на среќа и за забавните игри ќе предизвика масовни отпуштања во обложувалниците и пад на буџетските приходи.

Заев го посети тројцата браќа Вејселови, произвеле седум тони тутун ВИДЕО

Тутунот е тежок за производство, велат Вејселови, од расадување, берење, нижење до калапење во него учествува од најмалиот до највозрасниот член.

Струмички гимназијалци се наградени за идеи за „Коридорот 8“

Тие учествуваа со свои проекти како да функционра ова значајна комуникациска врска меѓу Македонија и Бугарија во иднина.

НАЈЧИТАНИ