• 26 февруари 2018
  • Вести денес: 0
МИА15:28 13 септември 2017 ● Прочитано 632

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба ќе биде надвор од терените неколку недели, откако вчера се здоби со повреда на мускул на левата нога.

Французинот го напушти натпреварот со Базел на "Олд Трафорд" во 18. минута, но тоа не ги спречи „црвените ѓаволи“ да победат со 3:0.

По крајот на средбата Погба го напушти стадионот на патерици, а според Мурињо најскапиот негов фудбалер ќе биде надвор од теренот неколку недели.

- Не знам точно колку тешка е повредата. Од искуство знам дека таквите повреди значат отсуство неколку недели, но се уште не сум зборувал со медицинскиот тим. Сепак ние имаме широк состав. Нема да плачеме од повреди. Ако Пол не игра, ги имаме Херера, Керик, Фелаини и Матиќ, изјави Мурињо.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Вардар доцна фати ритам на гостувањето кај Нант

Цели 50 минути Вардар беше непрепознатлив, без жар во одбраната и комбинации во нападот па во еден момент домаќините имаа седум голови предност.

Дејан Недев избран за генерален секретар на Европската традиционална карате федерација

Претседател на ЕТКФ останува Владимир Јорга, а за претседател на техничкиот комитет е избран Венцислав Недев.

Свечено затворени 23. Зимски олимписки игри

Најуспешна е Норвешка, која со 39 медали постави нов рекорд по бројот на освоени медали.