• 26 септември 2017
  • Вести денес: 2
МИА15:28 13 септември 2017 ● Прочитано 491

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Пол Погба ќе биде надвор од терените неколку недели, откако вчера се здоби со повреда на мускул на левата нога.

Французинот го напушти натпреварот со Базел на "Олд Трафорд" во 18. минута, но тоа не ги спречи „црвените ѓаволи“ да победат со 3:0.

По крајот на средбата Погба го напушти стадионот на патерици, а според Мурињо најскапиот негов фудбалер ќе биде надвор од теренот неколку недели.

- Не знам точно колку тешка е повредата. Од искуство знам дека таквите повреди значат отсуство неколку недели, но се уште не сум зборувал со медицинскиот тим. Сепак ние имаме широк состав. Нема да плачеме од повреди. Ако Пол не игра, ги имаме Херера, Керик, Фелаини и Матиќ, изјави Мурињо. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Венгер: Групната фаза во Лигата на шампионите стана досадна Лондон, 25 септември 2017 (МИ

Французинот критички се осврна најмногу на групната фаза на турнирот, која според него не предизвикува истите емоции кај навивачите, како пред години.

Оваа година нема кошаркарски Суперкуп

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром не успеа да прифати ниту еден од предложените термини за одигрување на Суперкупот, соопшти денес МКФ.

Ангеловски го врати Адеми во репрезентацијата

Македонија на 6 октомври ќе и гостува на Италија во Торино, а три дена подоцна (9 октомври) против Лихтенштајн ќе биде домаќин во Струмица.

Нови 27 медали за карате клубот Урбан Инвест од Кавадарци

Нови 27 медали освоија каратистите на карате клубот Урбан Инвест од Кавадарци на меѓународниот натпревар „Златен куп на Тетово“.

Заборска седма на турнирот од Премиер лигата во Истанбул

Македонската каратистка настапи во категоријата -55 кг и забележа четири победи (3+1 репасаж), а беше поразена од Сабина Захарова од Казахстан.

НАЈЧИТАНИ