• 21 ноември 2017
  • Вести денес: 83
Плусинфо11:44 11 ноември 2017 ● Прочитано 1503

Овие мажи се успешни, талентирани, богати и згодни. Поради сите наведени квалитети се сместиле на листата на најпосакуваните ергени која ја состави магазинот „Гламур“.

1. Леонардо Дикаприо (42)
Еден од најуспешните актери на денешницата е заколнат ерген. Згоден и талентирана, Лео зад себе има низа долги врски со разни убавици и ангели на „Викторијас сикрет“, но досега ниту една не ја однел пред олтар.

2. Ронан Фароу (29)
Син на Миа Фароу и Вуди Ален зад себе има имресивна кариера. Ронан е новинар, адвокат, активист и поранешен советник на американската влада со дипломи од Оксфорд и Јејл.
Ја наследил убавината на мајка му и филантропскиот карактер.

3. Џек Дорси (40)
Американскиот програмер и бизнисмен е ко-основач на Твитер. Прогласен е за еден од најдобрите млади иноватори на светот. Благодарение на одличниот претприемачки дух, заработил речиси три милијарди долари.

4. Дру Хјустон (34)
Американскиот претприемач дипломирал информатика на престижниот МИТ. Основач е на Дропбокс, онлајн платформа за чување на податоците, а магазинот „Форбс“ неговото богатство го проценува на 1,4 милијарди долари.

5. Брајан Чешки (36)
Овој Американец е основач на онлајн платформата „Ербиенби“ (Airbnb) која на корисниците на интернет им овозможува едноставно изнајмување станува ширум светот. Оваа година им се придружи на групата милијардерија собрани во иницијативата „The Giving Pledge“ кои се обврзале дека во текот на животот ќе донираат повеќето од своето богатство.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Клинтон сексуално нападнал четири тинејџерки?

За да пронајдат „валкани работи“ во животот на четирите жени кои го обвинуваат Клинтон, неговата сопруга планирала да изнајми приватни детективи.

„Форбс“: Бијонсе е најплатената жена во светот на музиката

Втора на листата е Адел, која, исто така, имаше успешна година со турнеја која значително придонесе за нејзините приходи од 69 милиони долари.

На Шарапова ѝ се закануваат седум години затвор

Една клиентка се пожалила дека ја намамиле луѓе кои ѝ кажале дека водат проект под наслов „Балет на Шарапова“.

Елон Маск јавно плаче по бившата на Џони Деп

Генијалниот милијардер не се срамел да признае дека раскинувањето со Амбер Херд тешко му паднало. Се разделиле поради пренатрупаните распореди.

„Колдплеј“ заработи 532 милиони долари на турнеја

Турнејата на „Колдплеј“ започна во март 2016 година и ширум светот привлече речиси 5,4 милиони посетители на распродадените концерти.

НАЈЧИТАНИ