• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 104
Плусинфо12:12 11 ноември 2017 ● Прочитано 1886

Амал Клуни, сопругата на Џорџ Клуни ќе биде водителка на годишниот бал во музејот „Метрополитен“ во Њујорк во 2018 година. Друштво ќе и прават пејачката Ријана и дизајнерката Донатела Версаче, соопштува Франс прес.

Музејот секоја година организира бал за да соберат средства за својот Институт за костуми. Главниот уредник на Vogue, Ана Винтур, го презеде организирањето на гала-настанот во 1999 година и го трансформира.

Таа ќе е водителка на балот, следната година на 7 мај, заедно со Ријана, Амал Клуни и Донатела Версаче.

Овогодишното издание привлече повеќе од 12 милиони долари приходи. Откако Ана Винтур е вклучена во организирањето на балот, таа собра средства во износ од над 150 милиони долари. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Се ожени таткото на Џастин Бибер

Челзи покажа фотографија од специјалниот ден на која напиша: „Вчера беше најневеројатен ден. Се венчав со мојот најдобар пријател! Те сакам“.

Сомнителен пакет испратен до принцот Хари и Меган Маркл

Било утврдено дека супстанцата не е опасна, а полицијата истражува и дали имало злонамерна комуникација.

Дуа Липа и Стормзи го засенија Ед Ширан

Во разнобојни аутфити и со бели рози в раце или значки во вид на цвет пристигнуваа славните на Британските музички награди 2018.

Клуни и Опра со по 500.000 долари кураж за марш против оружјето

Учесници, порака Учесниците во „Марш за нашите животи“ ќе побараат поголема контрола врз оружјето. При напад во училиште во Паркленд, Флорида, беа уби

„Наше маало“ и Викторија Лоба во „Еден на Еден“ ВИДЕО

Викторија Лоба отворено одговара на секое прашање од Жаре, па дури и на она „Кога ти беше третото секскуално искуство“.

НАЈЧИТАНИ