• 24 ноември 2017
  • Вести денес: 6
Плусинфо09:51 14 ноември 2017 ● Прочитано 3682

Делови од скопските општини Центар, Карпош, Чаир, Кисела Вода, Аеродром и Чучер Сандево утре ќе бидат без струја поради закажани технички зафати во електроенергетската мрежа.

Во периодот од 8.30 до 9.30 часот без напојување со електрична енергија ќе бидат корисниците од булеварот Илинден, делот кај Зоолошка градина, улица Орце Николов и улица Рузвелтова“ во општина Центар.

Без струја од 8.30 до 11 часот ќе бидат корисниците од дел од Средно Водно - предаватели за РТВ сигнали, дел од село Горни Крушопек и дел од село Нерези - Етно Село, во општините Центар и Карпош, а во периодот од 8.40 до 15 часот корисниците од дел од улица Серава, Стојна Стевкова и улица Рифат Бурџевиц во Чаир.

Во периодот од 10 до 11.30 часот прекин во снабдувањето со струја ќе имаат корисниците од околните улици во близина на Универзална Сала, улица 29 Ноември, делот кај Универзална Сала, улица Владимир Полежиновски, улица Петар Поп Арсов и улица 9 Мај“ во општина Центар, а во периодот од 12 до 13.30 часот корисниците од улица Михаил Чаков и улица Ѓорѓи Сугаре кај Топлана во општина Кисела Вода.

Без струја во периодот од 12 до 15 часот ќе бидат корисниците корисниците од дел од село Кучевиште во општина Чучер Сандево, од 14 до 15.30 часот корисниците од  улица Горно Лисиче и Горноврановска кај каналот во село Горно Лисиче, улица Ѓорѓи Андреевиќ Кун, како и влезот во село Горно Лисиче во општина општина Аеродром, а во перииодот од 8.45 до 15 часот корисниците од дел од улица Чаирска, улица 7 Албанска Бригада како и дел од улицатаБајрам Шабани во општина Чаир.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Шилегов ќе ги дислоцира галиите од Вардар

Најспорно е тоа што овие објекти претставуваат урбана опрема според документацијата издадена од градот, иако се градби на неколку ката, тврди Шилегов.

Пристигнати 324 барања за субвенционирање печки на пелети

Пријавувањето на јавниот повик почна на 15 ноември, траеше седум календарски дена, a се реализира по принципот „прв дојден прв услужен“.

Од денеска до сабота затворена улицата Втора македонска бригада

Aвтобуските линии со броевите 19 и 35 ќе бидат пренасочени по улицата Босна и Херцеговина, во двата правцa.

Стотици невработени почнаа да го чистат Скопје ГАЛЕРИЈА

„Генералката“ денеска почна од населбата Бутел и ќе трае дваесеттина дена.

Центар нема да троши пари за Нова година ама ќе има прослава на сквер „Јадран“

Околу шест милиони денари, колку што требаше да се одвојат за новогодишната прослава, ќе се пренаменат за чистота и социјална помош.

НАЈЧИТАНИ