• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 0
МИА12:21 14 ноември 2017 ● Прочитано 844

Пливачите на клубот Бета викендот настапија на два натпревара каде освоија 38 медали.

На „Немо куп“ во Скопје ПК Бета освои 11 златни, 10 сребрени и 17 бронзени.
За најдобри пливачи во нивните категории беа прогласени Сара Атанасовска, Ива Китановиќ, Миа Блажевска Еминова и Мартин Стефановски. Воедно Миа Блажевска Еминова постави нов кадетски и рекорд на постари пионери во дисциплината 50 метри грбно со време 33,71 секунди.

Давор Петровски имаше настап на меѓународниот натпревар „Младост“ во Загреб, Хрватска каде успеа да се избори за финале и исплива свое најдобро време во дисциплините 200 метри делфин каде освои и сребрен медал и 100 метри делфин каде освои и бронзен медал.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Хрватска ја совлада Норвешка и ги задржа шансите за пласман во полуфинале

На полувреме беше 17:15 за Хрватска, во 36. минута Норвешка дојде најблиску до 20:19, но потоа Хрватите дојдоа и до пет голови предност.

Французите ја совладаа Шведска

Актуелните светски шампиони Францусите вечерва во загрепска,, Арена" ја совлада Шведска со 23:17 полувреме 13:10.

Македонија го одработи последниот тренинг пред мечот со Шпанија

Вечерва следува уште видео анализата пред утрешниот дуел со Шпанија кој ќе се игра во вечерниот термин од 20 часот и 30 минути.

Дресен најбрз на спустот во Кицбил

Дресен (24) до својот прв триумф во кариерата во СК, стигна во време од 1 минута и 56,15 секунди.

Победа на Челзи против Брајтон и Хов Албион

Азар со својот втор гол во 77.минута зголеми на 3-0, а конечниот резултат 4-0 го постави Виктор Мозес во последните мигови од средбата (89).