• 21 ноември 2017
  • Вести денес: 82
Плусинфо15:09 14 ноември 2017 ● Прочитано 1423

Принцот Хари сè до неодамна беше црна овца на кралското семејство. Дури и жолтиот печат престана да пишува за него. Изгледа дека Хари направил добра работа кога се смирил во врската со актерката Меган Маркл. И таман кога изгледало дека со своето однесување покажал дека се поправил, некои нема да му го простат гафот што сега го направил.

На Денот на примирјето Хари заедно со братот Вилијам им оддал почест на жртвите на Првата светска војна и дошол неизбричен.
Во тоа многумина прочитале непочитување кон оваа церемонија и важниот ден.

„Разочарани сме. На таков важен ден морал да се избричи. Тоа е правило што се почитува кога на себе имате воена униформа како што Хари сега ја имаше“, коментирале отпосле граѓаните, пренесува „Хафингтон пост“.

Во британската војска брадата е забранета, но од кралскиот двор порачуваат дека пред две години принцот Хари престанал да биде активен во војската. Затоа тие наведуваат дека не прекршил никакви правила.
 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Лондон му отвора „војна“ на загадувањето, автобусите ќе возат на кафе

Компанијата Био-бин собира талог од кафе од локали и фабрики, го суши и го процесуира и извлекува масло

Не треба да се плашиме од роботите

Во најавтоматизираните земји, како што се Канада, Јапонија или Германија, невработеноста е најмала.

Мухамед - петто најпопуларно име во Виена

Истражувањето на „Кронен цајтунг“ посочува дека Мухамед веќе од 2014. е меѓу првите пет најчести имиња кои се даваат на деца родени во Виена.

Јапонски ресторан во кој сами си го ловите оброкот

Да се јаде локално е нов тренд во рестораните ширум светот. Но еден синџир ресторани во Јапонија го сфатил ова мото премногу буквално.

Како изгледа мајката која посвои 88 деца со посебни потреби

Во нејзиниот дом се наоѓаат исклучиво деца со посебни потреби и Камил и нејзиниот сопруг Мајк, инаку, педијатар, кој лани починал, сите ги посвоиле

НАЈЧИТАНИ