• 24 ноември 2017
  • Вести денес: 6
Плусинфо15:11 14 ноември 2017 ● Прочитано 1305

Сопственичка на изгубена чанта дала оглас во германските весници и на чесниот пронаоѓач му понудила 30.000 евра, додека цената на самиот оглас е дури 24.000 евра.

Во огласот објавен преку целата страна на списанието „Билд“, стоело дека сивата рачна чанта марка „Бриони“ се бара „заедно со содржината“.

Не било наведено што се наоѓа во чантата, која била изгубена на 4 ноември во суши-ресторанот „Токио“ на железничка станица во Берлин.

За контакт е оставена електронска адреса.

Неделникот „Шпигел“ објавил дека чантата е на 50-годишна жена и дека во чантата имало семеен накит и важни документи. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Маж ослепел на едно око после силен оргазам

Лекарите претпоставувувале дека тој во еден момент извел нешто што се вика Валсалвин маневар, односно дека ги напнал абдоминалните мускули.

Во Финска ќе се продава леб со сушени инсекти

Шефот на пекарското одделение на групацијата Фазер, Маркус Хелстром изјави дека во тестото на секоја векна ќе има по 70 сушени и сомелени штурци.

Девојче секс-роб во затвор поради убиство на силувачот

Сега ѕвездите како Ким Кардашијан, Кара Делавињ и Ријана користејќи ја својата моќ и влијание бараат правда за Синтоија.

Генијална идеја: автобуси кои возат на рециклирано кафе

Биогоривото со кое од денес ќе возат дел од лондонските автобуси се произведува со комбинација од масло од кафе кое се добива од отпадоците и дизел

Бугарин во Хрватска возел 240 километри на час

Возачот добил парична казна од 400 евра и едногодишна забрана за возење во Хрватска.

НАЈЧИТАНИ