• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо15:11 14 ноември 2017 ● Прочитано 1421

Сопственичка на изгубена чанта дала оглас во германските весници и на чесниот пронаоѓач му понудила 30.000 евра, додека цената на самиот оглас е дури 24.000 евра.

Во огласот објавен преку целата страна на списанието „Билд“, стоело дека сивата рачна чанта марка „Бриони“ се бара „заедно со содржината“.

Не било наведено што се наоѓа во чантата, која била изгубена на 4 ноември во суши-ресторанот „Токио“ на железничка станица во Берлин.

За контакт е оставена електронска адреса.

Неделникот „Шпигел“ објавил дека чантата е на 50-годишна жена и дека во чантата имало семеен накит и важни документи. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

НАСА откри тунели на Месечината

Околу екваторот на Месечината откриени се околу 200 слични отвори, а новите се откриени на Северниот пол.

НАСА објави слики од наоблачениот јупитер

Леталото се наоѓало веднаш над јужниот пол на планетата, што значи дека успешно ги снимило нејзините различни слоеви од долу нагоре.

Ѝ наплаќаат станарина на својата петгодишна ќеркичка

Мојата петгодишна ќерка мора да ни плаќа за кирија и сметки, вели една мајка во својот пост на Фејсбук

Пост на една мајка за сајбербулинг кој речиси ја уништил нејзината 17.годишна ќерка

Можеби не сфаќаат колкава е штетата што ја прават додека седат зад своите лаптопи, таблети или телефони, но оваа девојка поради ова завршила во болниц

ОН: Светот рапидно се затоплува

Просечната температура во 2017 година е повисока за околу 0,46 степени Целзиусови од температурата измерена во периодот од 1981 до 2010 година.

НАЈЧИТАНИ