• 21 јануари 2018
  • Вести денес: 0
Плусинфо15:12 14 ноември 2017 ● Прочитано 2312

Оскаровецот Леонардо Дикаприо го прослави својот 43-ти роденден во друштво на филмски ѕвезди, влијателни личности од Инстаграм, добитници на Оскар и музички таленти.

Меѓу присутните на забавата на ѕвездата од „Повратник“ биле актерите Џејми Фокс, Роберт Патисон, режисерите Квентин Тарантино и Алехандро Ињариту, музичарите Д Викенд и Робин Тик со бремената партнерка Ејприл Лов.

Роденденската забава Дикаприо ја направил во „Хајлајт рум“, локал на покрив што се смета за новиот епицентар на забави во Холивуд. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Путин за Богојавление се капеше во ледена вода (ВИДЕО)

На температура од околу шест степени Целзиусови под нулата, Путин скокна по крстот што беше фрлен во водите на Селигер.

Хари и Меган го направија третиот обичај пред венчавката

Хари и Меган се ракуваа со цела низа добронамерници, кои мавтаа со знамиња и ги фотографираа со своите телефони.

Пеле заврши во болница

„Над Пеле се направени неколку тестови кои покажуваа сериозен замор“, соопштија од Асоцијацијата за состојбата на фдбалерот.

Брижит Бардо: Лицемерни и смешни се обвинувањата за сексуални напади

Таа истакна дека никогаш не била жртва на сексуално малтретирање, иако беше секс симбол во 50-тите и 60-тите години на минатиот век.

Тајните служби ја предупредија Иванка Трамп дека нејзината другарка е кинеска шпионка

Венди е поранешна сопруга на Руперт Мердок, сопственикот на „Њуз корп“, а со Иванка се спријателила пред повеќе од 12 години, кога станале сосетки.

НАЈЧИТАНИ