• 16 јануари 2018
  • Вести денес: 106
Плусинфо17:37 14 ноември 2017 ● Прочитано 2992

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски за нов вршител на должноста директор на ЈКП „Водовод и канализација“ го назначи Емил Јанески дипломиран економист, магистер по безбедност, соопштуваат од кабинетот на градоначалникот на Прилеп.

Јанески на оваа позиција доаѓа на местото на досегашниот директор Сашо Николоски.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

КСС се сретна со владин тим, а утре ќе протестира

Од страна на владиниот тим им било ветено дека одговори на барањата ќе добијат наредните денови.

Тевдовски на Euromoney: Од 2019 ќе почнеме со среднорочно буџетирање

Една од клучните придобивки е дека ќе го промениме начинот на планирање и ќе се подобри таргетирањето.

Откупени над 1,8 милиони килограми квалитетен тутун од струмичкиот регион

Досега се откупени над еден 1,8 милиони килограми квалитетен тутун од струмичкиот регион.

Грција планира инвестиции во обновливи енергенси во Македонија

ДЕИ планира инцестиции во ветерници и соларни капацитети,кои ќе бидат делумно финансирани од Европската банка за обнова и развој и од Светската банка

Младинските работни акции можат да го обноват Тетово

И денес може да се организираат акции на локално и на регионално ниво, преку невладините, подмладоците на партиите, вели писателот Дамјановски.

НАЈЧИТАНИ