• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 74
МИА08:30 15 ноември 2017 ● Прочитано 415

Полицијата во италијанскиот град Равена заплени над 2,4 тони мархуана по потекло од Албанија, што претставува најголемо количество на оваа дрога запеленето досега во градот.

Во акцијата, покрај марихуаната, запленети се и 64 килограми хашиш, како и четири литри масло од хашиш.

Уапсени се тројца албански државјани на возраст од 53, 27 и 21 година, како и еден 26-годишен Италијанец.

Од почетокот на годината италијанската полиција заплени околу 40 тони марихуана што во Италија пристигнале од Албанија. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Талибанци убија осум полицајци во напад во централен Авганистан

Портпаролот на гувернерот на провинција наведе дека талибанците го нападнале полицискиот контролен пункт од четири страни, користејќи тешко оружје.

Земјотрес од 4,8 степени го стресе Пловдив

Епицентарот на земјотресот е на 2 километри североисточно од Асеновград, на 17 километри југоисточно од Пловдив и е на длабочочина од 10 км.

Маж се разнесе со бомба пред американската амбасада во Подгорица (ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

Непосредно пред самоубиството, лицето од крстосницата кај Спортскиот центар фрлило експлозивна направа во кругот на американската амбасада.

Во Мексико повредени 25 лица при експлозија на траект

Повредените се главно мексикански државјани, а има и тројца Канаѓани и двајца Американци.

Бројот на загинати во автобуската несреќа во Перу се искачи на 44 лица

Во несреќата се повредени 12 лица, кои со хеликоптери биле пренесени во болница.

НАЈЧИТАНИ