• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 73
МИА08:50 15 ноември 2017 ● Прочитано 572

Бостон Селтикс ја запиша 13. победа во серија откако ноќеска славеше на гостувањето во Њујорк кај Бруклин Нетс со 109:102.

Бостон лошо ја отвори сезоната со два пораза, но следуваше победничката низа по што има најдобар ефект во досегашниот тек од НБА лигата.

Кајри Ирвинг го предводеше Селтикс до триумфот со 25 поени, три скока и пет асистенции.

Во тимот од Бруклин, најефективниот беше Џо Харис со 19 поени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови, Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

Домаќините кон крајот на првото полувреме имаа две посериозни шанси, а Манчестер јунајтед воглавно се бранеше.

Рива: Репрезентацијата на Југославија од 1991 година најдобар европски тим во историјата

Поранешниот бек на Милано се осврна и на промените во кошарката денес.

Куп на Македонија: Вардар и Шкендија ремизираа

Фелипе во 79. минута со гол од слободен удар го израмни резултатот на конечни 1:1 и го спаси Вардар од пораз.

Норвешка го освои златото во брзо лизгање

Бронзата ја освоија Холанѓаните по победата во малото финале над Нов Зеланд.

Руска тинејџерка постави нов рекорд во уметничко лизгање (ВИДЕО)

Со оцена од 82,92 бодови го собори светскиот рекорд кој десет минути претходно го постави нејзината сонародничка Јевгенија Медведева (81,61).