• 24 ноември 2017
  • Вести денес: 6
МИА08:56 15 ноември 2017 ● Прочитано 709

Со голот на Штиндл во судиското надополнување, фудбалерите на Германија успеаја да се спасат од пораз на пријателскиот натпревар со Франција одигран синоќа во Келн што заврши нерешено 2:2.

Без победник (0:0) заврши и дуелот на „Вембли“ меѓу Англија и Бразил, како и натпреварот Португалија – САД (1:1).

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Вкупно 11 екипи со обезбеден пласман во нок аут фазата од Лига Европа

Во тек се уште 10 натпревари од петтото коло од ова натпреварување.

Јаневски: Задоволен од учинокот на мојот тим во вториот дел

Зенит на полувреме имаше водство од 2:0, а Вардар во последната минута преку Дејан Блажевски го намали водството на ривалот.

Македонија победи на гостувањето во Словачка

На гостувањето во Словачка избраниците на селекторот Јорданчо Давитков го победија домаќинот со 74:66 (23:22; 21:8; 15:13 и 15:23).

Младите македонски фудбалери подобри од врсниците од Турција

Македонската репрезентација ја победи Турција со 1:0 во вториот контролен натпревар кој се одигра во Скопје.