• 24 ноември 2017
  • Вести денес: 6
Плусинфо09:11 15 ноември 2017 ● Прочитано 2534

Без разлика на зголемувањето на акцизата на горивата, според инфлацијата предвидена за наредната година, мислам дека нема да има значително поскапување на сите производи, смета поранешниот пратеник Марјанчо Николов, кој во вечерашното издание на „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, заедно со Александар Талимџиоски дебатираше за предлог буџетот за 2018 година.

Според Талимиџиоски пензискиот фонд никогаш нема да крахира. Домашните инвестотори да ги исползуваат поволностите во делот на субвенционирање, вели Николов, зашто тоа е еден од начините да има раст на економијата. За актуелните владини мерки, за задолжувањата, за економскиот амбиент, за стандардот, за платите и пензиите погледнете повеќе во најновото издание на „Само вистина “. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Дончев: Фирмата на кумот на Груевски увезувала фалсификувани лекови

Лековите се произведени од сомнителен извор, а спакувани во оригинални амбалажи, кои во Македонија доаѓаат преку т.н. паралелен увоз, вели Дончев.

Министрите со мини-бус до Струмица

„Добрососедство. МКБГ во Струмица“, напиша министерката Радмила Шекеринска во краткиот коментар до фотографијата.

Димитров: Ако јас направам беља ќе кажам дека тоа бил Никола Попоски (ВИДЕО)

Димитров на Жаре му откри и многу интересен детал од времето кога беше советник на претседателот Борис Трајковски.

Џафери: Мајка Тереза е симбол на безгранична хуманост, љубов и грижа

Мајка Тереза е симбол на безгранична хуманост, на љубов и грижа токму кон оние кон кои животот бил немилосрден, изјави во Пореч, Талат Џафери.

Патријархот Неофит до Радев: Ќе бараме позитивно решение со МПЦ

Патријархот го уверил Радев во добрата волја на Бугарската патријаршија да се бараат патишта за успешно решавање на ова прашање.

НАЈЧИТАНИ