• 24 ноември 2017
  • Вести денес: 6
МИА09:24 15 ноември 2017 ● Прочитано 564

Аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона беше многу бесен по поразот на националниот тим од Нигерија со 4:2 вчера на пријателски дуел одигран во Краснодар. Марадона преку својот профил на Инстаграм порача дека е подготвен повторно да застане на чело на „гаучосите“.

Според Марадона играчите не се виновни за слабите резултати, а тој индиректно фрли вината на селекторот Хорхе Сампаоли.

Марадона, исто така, потсети дека има најдобри резултати во споредба со последните неколку селектори на Аргентина.

- Кој има повеќе победи? Направете свои заклучоци. Бесен сум затоа што тимот го урива нашиот углед, но вината не е кај фудбалерите. Сакам да се вратам на чело на тимот.

Марадона ја предводеше Аргентина во 2008-2010 година. Во моментов работи во Обединетите Арапски Емирати во екипата на Ал Фуџа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Вкупно 11 екипи со обезбеден пласман во нок аут фазата од Лига Европа

Во тек се уште 10 натпревари од петтото коло од ова натпреварување.

Јаневски: Задоволен од учинокот на мојот тим во вториот дел

Зенит на полувреме имаше водство од 2:0, а Вардар во последната минута преку Дејан Блажевски го намали водството на ривалот.

Македонија победи на гостувањето во Словачка

На гостувањето во Словачка избраниците на селекторот Јорданчо Давитков го победија домаќинот со 74:66 (23:22; 21:8; 15:13 и 15:23).

Младите македонски фудбалери подобри од врсниците од Турција

Македонската репрезентација ја победи Турција со 1:0 во вториот контролен натпревар кој се одигра во Скопје.