• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 73
МИА09:24 15 ноември 2017 ● Прочитано 669

Аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона беше многу бесен по поразот на националниот тим од Нигерија со 4:2 вчера на пријателски дуел одигран во Краснодар. Марадона преку својот профил на Инстаграм порача дека е подготвен повторно да застане на чело на „гаучосите“.

Според Марадона играчите не се виновни за слабите резултати, а тој индиректно фрли вината на селекторот Хорхе Сампаоли.

Марадона, исто така, потсети дека има најдобри резултати во споредба со последните неколку селектори на Аргентина.

- Кој има повеќе победи? Направете свои заклучоци. Бесен сум затоа што тимот го урива нашиот углед, но вината не е кај фудбалерите. Сакам да се вратам на чело на тимот.

Марадона ја предводеше Аргентина во 2008-2010 година. Во моментов работи во Обединетите Арапски Емирати во екипата на Ал Фуџа 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Манчестер јунајтед и Севилја одиграа без голови, Шахтјор со пресврт ја совлада Рома

Домаќините кон крајот на првото полувреме имаа две посериозни шанси, а Манчестер јунајтед воглавно се бранеше.

Рива: Репрезентацијата на Југославија од 1991 година најдобар европски тим во историјата

Поранешниот бек на Милано се осврна и на промените во кошарката денес.

Куп на Македонија: Вардар и Шкендија ремизираа

Фелипе во 79. минута со гол од слободен удар го израмни резултатот на конечни 1:1 и го спаси Вардар од пораз.

Норвешка го освои златото во брзо лизгање

Бронзата ја освоија Холанѓаните по победата во малото финале над Нов Зеланд.

Руска тинејџерка постави нов рекорд во уметничко лизгање (ВИДЕО)

Со оцена од 82,92 бодови го собори светскиот рекорд кој десет минути претходно го постави нејзината сонародничка Јевгенија Медведева (81,61).

НАЈЧИТАНИ