• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 75
Плусинфо12:25 06 декември 2017 ● Прочитано 6043

Анастасија Књазева е најубавото девојче на светот. Има само шест години, а нејзиниот профил на Инстаграм, кој го води нејзината мајка Ана, го следат повеќе од половина милион луѓе.

Приказната за најубавото девојче на светот почнува кога Анастасија имала четири години. Тогаш нејзината мајка отворила профил на Инстаграм и почнала редовно да ги објавува нејзините фотографии, а кога јавноста ја забележала поради нејзината неверојатна убавина, приказната букнала и станала многу сериозна.

Анастасија станала професионален модел, веќе учествувала во многу кампањи па нејзината мајка продолжила редовно да го полни профилот со професионално снимени фотографии, како и со по некоја фотографија од приватната колекција – додека си игра со братот, со играчките, односно, во нејзиното класично домашно издание.

Но, иако јавноста сè уште е маѓепсана од убавината на ова несекојдневно девојче, сè погласни се оние што изразуваат стравување дека таквата кариера би можела многу да му наштети на девојчето, но и на другите.

„Без оглед на тоа што јавноста мисли за неа, факт е дека прогласувањето на некого за ‘најубавото девојче’ воопшто не е здраво, како за неа така и за другите девојчиња на светот, кои можеби ќе посакаат да бидат како Анастасија. Тоа може многу да влијае на нивната самодоверба, како и на самодовербата на самата Анастасија. Таа сè уште е само дете и така би требало и да остане. Барем уште извесно време“, се пожалиле некои нејзини обожаватели под фотографиите, а особено на оние на кои Анастасија е нашминкана. Тие тврдат дека во индустријата во која битна е само убавината ќе ја уништи пред самата да може да одбере со што ќе сака да се занимава во животот.

„Колку козметика ставаат на тоа јадно дете“, „Таа е само дете, што ѝ правите?!“, се коментарите од корисниците кои никако не се воодушевени од толку млади модели.

А, сето тоа не е единствениот проблем од кој јавноста се плаши.

„Профилите на кои главни ѕвезди се убавите деца се непристојни во денешно време во кое педофилите демнат од сите страни, а некои родители, како мајката на малата Анастасија, им даваат со фотографиите уште поголем повод.“
Децата би требало да бидат деца и да уживаат во својот живот, далеку од камерите и социјалните мрежи.

Пред неа титулата на најмладо и најубаво девојче ја имаше Французинката Тилан Блондо, која денес има 16 години и сè уште се занимава со моделство па малата Анастасија ја прогласија за нејзина наследничка. Анастасија изгледа како кукла, со кристално сини очи, светлокафеава рамна коса, светол тен и румени усни. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Дуа Липа и Стормзи го засенија Ед Ширан

Во разнобојни аутфити и со бели рози в раце или значки во вид на цвет пристигнуваа славните на Британските музички награди 2018.

Клуни и Опра со по 500.000 долари кураж за марш против оружјето

Учесници, порака Учесниците во „Марш за нашите животи“ ќе побараат поголема контрола врз оружјето. При напад во училиште во Паркленд, Флорида, беа уби

„Наше маало“ и Викторија Лоба во „Еден на Еден“ ВИДЕО

Викторија Лоба отворено одговара на секое прашање од Жаре, па дури и на она „Кога ти беше третото секскуално искуство“.

Се реактивира „Рок фест“

Годинава фестивалот е во организација на „Баги комуникации“ и ќе се одржи на 27, 28 и 29 април, во концертната сала на МКЦ во Скопје.

Аделина Тахири ќе стане мајка

Аделина се омажи кон крајот на минатата година.

НАЈЧИТАНИ