• 17 декември 2017
  • Вести денес: 27
Плусинфо17:12 06 декември 2017 ● Прочитано 1919

Необјавените песни на Џими Хендрикс, снимени меѓу 1968 и 1970 година, ќе бидат објавени на специјалниот албум.

Експирианс Хендрикс (Experience Hendrix) и Легаси рикордингс (Legacy Recordings) најавија денеска дека албумот на Хендрикс Both Sides of the Sky ќе го објават на 9 март 2018 година. На албумот со 13 нумери се наоѓаат 10 никогаш објавени песни.

Хендрикс почина во 1970 година, во 28-та година од животот. Новиот албум е дел од трилогијата од архивите на гигантот на гитарската музика. Valleys of Neptune беше издаден во 2010 година, а People, Hell and Angels во 2013 година.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Компанијата „Пепси“ стана првиот купувач кој нарача електрични камиони „Тесла Семи“

Како што е соопштено, познатиот американски прозводител на безалкохолни пијалаци ќе набави 100 такви возила.

Невобичаен обид за спречување судир помеѓу Палестинците и израелските сили

Жената, снимена од новинар на „Раша тудеј“, се обидува да ги вразуми спротиставените страни.

Драматично спасување од пожар на Кинез кој виси на 23. кат во зграда (ВИДЕО)

За среќа пожарникарите го спасуваат човекот кој неколку минути виси на прозоревот од својот стан.

Канадскиот милијардер Бари Шерман и неговата сопруга пронајдени мртви

Канадската полиција соопшти дека случајот се испитува како сомнителен.

Прво македонско маслиново масло од грчки маслинки

Раде Петровски 25 години раководи со софтверска, а 11- со градежна компанија. Од неодамна е на чело и на првата македонска фабрика за маслиново масло

НАЈЧИТАНИ