• 17 декември 2017
  • Вести денес: 25
Плусинфо17:49 06 декември 2017 ● Прочитано 1577

Дел од корисниците на потегот од Партизански одреди до Никола Тримпаре во општина Центар утре од 8.30 часот ќе бидат без вода.

Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје соопшти дека прекинот ќе биде поради уличен дефект на водоводна цевка на крстосница меѓу улиците Аминта Трети и Борка Талевски во населба Центар и ќе трае се до негово отстранување.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Без струја утре дел од жителите на Ѓорче, Карпош и Центар

Исклучувањето е поради закажани технички зафати на ЕВН Македонија во дистрибутивната електро мрежа.

Граѓаните побараа власта да се справи со загадувањето

Протестот беше организиран преку социјалните мрежи под мото „Станете за чист воздух“.

Младите либералдемократи понудија решенија за загадувањето

Од ЛИДЕМ сметаат дека децениските погрешни политики направија Македонија и Скопје да бидат најзагадени.

Скопјани на протест против загаденоста

Протестот е најавен преку Фејсбук под мотото „Станете за чист воздух“.

Општина Карпош донесе итни мерки за намалување на загадувањето

Градоначалникот Богоев апелираше компаниите да донираат пречистувачи за воздух и маски за граѓаните.

НАЈЧИТАНИ