• 22 февруари 2018
  • Вести денес: 75
Плусинфо09:23 07 декември 2017 ● Прочитано 1343

Последните истражувања покажале дека повеќе од 35% од луѓето ги доживуваат празниците како стресен период, наместо среќно време поминато со семејството и најблиските. Како најчест одговор за тоа која е главната причина за стресот и анксиозноста, се повторува - парите.

Ни следуваат месеци полни со празници и прослави какви што само ние тука во Македонија знаеме да направиме. Не дозволувај грижата за пари да те победи. Овој празничен период немај грижи за трошоци, бидејќи со секоја твоја апликација, Форца ти подарува одлични работи!

- Ако земаш кредит по прв пат – не плаќаш ништо! Позајмуваш колку сакаш и го враќаш истиот износ. 0% камата и 0 денари трошоци!
- За твојот втор кредит добиваш на подарок 2 карти за 3Д кино на филм по твој избор.
- А со секој трет или понатамошен кредит од 12.000 денари добиваш на подарок нов смартфон Leagoo Z3C со одлични перформанси!

Прослави го првиот Форца роденден во Македонија. Провери кој е твојот подарок на Forza.mk или јави се на 02/ 323 66 66.

Аплицирај уште денес и со Форца отвори го новогодишниот подарок порано од сите!
 

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Агенцијата за медиуми најмногу пари ќе потроши за плати

АВМУ покажала солидно ниво на транспарентност, но треба да си ја заврши и стратегијата за развој на аудиовизуелната дејност.

Тевдовски: Се зајакнува транспарентноста и контролата на јавните набавки

Согласно европските правила и практика, новиот закон нуди можност покрај цената во предметот на набавката да се вреднува и квалитетот.

Вработените во „Еурокомпозит“ го блокираа патот Прилеп-Градско

Инсистираат да им бидат исполнети барањата за исплата на две плати за да почнат да работат и да чекаат шест месеци, како што е договорено со Владата.

Македонски Телеком ја зголеми нето добивка

На пазарот на мобилната телефонија, компанијата има удел од 48,6 отсто, а базата на претплатници на крајот од минатата година изнесувал 1.203.000.

АЕК ќе потроши 5 милиони денари повеќе за плати на вработените

Најмногу пари Агенцијата ќе потроши за кулата во Водно, но дали таа воопшто ќе се гради, треба да каже Владата.

НАЈЧИТАНИ